اطلاعات زیپو, اطلاعات قبل از خرید

بخاری جیبی چیست؟ کاربرد و طرز کار آن چگونه است؟

بخاری جیبی چیست؟ کاربرد و طرز کار آن چگونه است؟

همان‌طور که می‌دانید نیاز به گرم شدن و گرم نگه داشتن بدن یکی از نیازهای اساسی انسان‌ها در شرایط مختلف به ویژه در فصول سرد سال است. برای دستیابی به این هدف تلاش‌های فراوانی صورت پذیرفته و وسایل گرما ساز متنوعی طراحی و تولید شده‌اند. انسان‌ها علاوه بر گرم کردن محیط خانه و ساختمان خود، در هنگام بیرون رفتن از منزل نیز نیاز به یک وسیله گرما بخش دارند و بخاری جیبی یکی از بهترین این محصولات است. به این ترتیب بخاری جیبی را می‌توان یکی از وسایلی به شمار آورد که در فصل سرد سال حتماً به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

این وسیله بسیار مهم از سرمازدگی دست‌ها و یا دیگر نقاط بدن در روزهای سرد سال و یا در هنگام انجام ورزش‌ها و تفریحات زمستانی جلوگیری می‌کند. بخاری‌های جیبی به فندک شباهت بسیار زیادی داشته و امکان کار کردن آن‌ها با بنزین و یا الکل وجود دارد. گرمای تولید شده توسط این وسیله کوچک، بسیار مطلوب و ملایم بوده و استفاده از آن در سرمای سخت لذت فراوانی به همراه خواهد داشت.

شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه ایران لایتر محصولات بخاری جیبی این فروشگاه را مشاهده کرده و پس از بررسی کافی برای خرید آن‌ها اقدام کنید. اما پیش از آن لازم است بدانید بخاری جیبی چیست و یا طرز کار آن چگونه است؟

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ داده و طرز کار بخاری جیبی، کاربرد و انواع این محصولات را مرور و بررسی نماییم. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید و یا درباره این وسائل دغدغه و پرسشی دارید با ما همراه باشید.

بخاری جیبی چیست؟

بخاری جیبی چیست؟

 

بخاری جیبی همان‌طور که از نامش نیز مشخص شده یک وسیله گرمایشی کوچک و قابل حمل است و به شما این امکان را می‌دهد تا در هر موقعیت و تحت هر شرایطی، گرمای بدن خود را حفظ کنید. این وسیله به اندازه‌ای کوچک طراحی شده که می‌توانید آن را به راحت‌ترین شکل ممکن در جیب لباس خود قرار دهید.

به این وسیله، بخاری همراه، بخاری دستی و بخاری شخصی نیز گفته می‌شود. بخاری همراه با سوخت‌هایی مانند بنزین، الکل، گاز مایع و… کارکرده و گرمای مورد نیاز شما را تولید می‌کند.

گرمای این محصول به سوختن دست‌ها منجر نمی‌گردد. چراکه در ساختار آن از یک نوع فلز خاص استفاده شده که بر روی بدنه جای گرفته و از انتقال حرارت به شکل کاملاً مستقیم به پوست بدن شما جلوگیری می‌کند. پس امکان در دست گرفتن آن هم وجود دارد.

بخاری‌های جیبی از یک درب و یا درپوش بسیار کوچک بهره برده‌اند که مشابه با درب فندک طراحی شده است. این محصولات یک فیتیله نیز دارند که به آرامی سوخته و گرمای کاملا یکنواختی ایجاد می‌کند. بعد از اینکه فیتیله این بخاری‌ها را روشن می‌کنید می‌توانید درب آن‌ها را نیز ببندید‌. پس هیچ شعله‌ای را مشاهده نخواهید کرد.

شما می‌توانید این وسیله کوچک گرمابخش را در جیب کاپشن خود جای دهید و یا حتی از آن در کیف و یا کیسه خواب استفاده کنید. برخی از افراد این وسیله را پیش از پوشیدن کفش‌ها درون آن‌ها جای می‌دهند تا کفش اندکی گرمتر شده و سپس آن را به پا کنند.

 

تاریخچه

بخاری‌های جیبی برای اولین بار در جنگ جهانی اول یعنی در حدود سال‌های ۱۹۱۴ طراحی و تولید شده و مورد استفاده قرار گرفتند. در آن زمان استفاده از این ابزار برای ماموریت‌ها و اقداماتی رواج داشت که در مناطق سردسیر به اجرا در می‌آمدند.

روس‌ها نخستین افرادی بودند که از این ابزار کوچک گرمایشی استفاده کردند. با این حال طراحی و ساختار بخاری‌های جیبی آن زمان با بخاری‌های جیبی کنونی اختلافاتی داشت.

معرفی انواع برند بخاری جیبی

در حال حاضر شرکت‌های سازنده زیادی در سراسر جهان به طراحی و تولید بخاری‌های جیبی دست می‌زنند. محصولات ساخته شده توسط هر کدام از این برندها از ویژگی‌های خاص خود برخوردار شده و مزایا و معایبی هم دارند. از میان این شرکت‌های سازنده برخی برندها از سایرین شناخته شده‌تر بوده و محصولات آن‌ها کیفیت بالاتری دارد.

از جمله این برندها می‌توان به شرکت‌های زیپو، کووا، پیکاک و پرفکت اشاره کرد.

  • بخاری جیبی زیپو محصول کشور آمریکا است. برندی که در حوزه ساخت انواع فندک‌های بنزینی و بخاری‌های جیبی شهرت دارد. محصولات این برند از لحاظ ویژگی‌های ظاهری با یکدیگر شباهت زیادی داشته اما طرح‌های آن‌ها با یکدیگر اختلافاتی دارد. این محصولات در انواع متنوعی از رنگ‌ها در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند.
  • شرکت سازنده کووا نیز چند نمونه بخاری جیبی طراحی و تولید کرده که عملکردشان با دیگر انواع این محصولات از سایر برندها شباهت زیادی دارد. به گونه‌ای که این برند در تنه بخاری‌های خود از یک مخزن سوخت استفاده کرده و سرپوش آن به منظور انتقال حرارت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • شرکت پیکاک یک نوع بخاری جیبی با عملکرد ساده برای روشن شدن طراحی کرده و مخزن آن باید با بنزین پر شود. سپس با کمک کبریت و یا فندک بخش بالایی آتش بگیرد.
  • بخاری جیبی شرکت پرفکت با سوخت بنزین و دیگر سوخت‌های فندک‌های فیتیله‌ای سازگاری داشته و با استفاده از آن محدودیتی در انتخاب سوخت مایع نخواهید داشت.

کاربرد بخاری جیبی چیست؟

اینکه کاربرد بخاری جیبی چیست؟ اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که این محصولات به طور ویژه برای کاربرد در سرما و فصل زمستان طراحی و تولید شده‌اند پس تمامی افرادی که در این شرایط جغرافیایی واقع می‌شوند و یا در اصطلاح سرمایی هستند می‌توانند از این وسیله کوچک کمک بگیرند تا دچار سرماخوردگی و دیگر بیماری‌های رایج فصول سرد سال نشوند.

به طور کلی موارد کاربرد بخاری جیبی فراوان بوده و این محصول برای استفاده هنگام ورزش‌های زمستانی بسیار مناسب است. اسکی بازان، شکارچیان، گلف بازان، تماشاگران بازی‌ها و ورزش‌های زمستانی، اسکیت بازان، افسران پلیس، کشاورزان، ماهیگیران و دریانوردان می‌توانند از آن استفاده کنند.

افرادی هم که به پیاده‌روی علاقه دارند می‌توانند با کمک این وسیله گرمای بدن خود را حفظ کنند و یا به کوهنوردی و طبیعت گردی اقدام نمایند.

طرز کار بخاری جیبی

بخاری‌های جیبی در انواع مختلفی طراحی و تولید شده‌اند و هر کدام ساختار مخصوص به خود را دارند. به همین دلیل طرز کارشان نیز با یکدیگر متفاوت است. از جمله این محصولات می‌توان به بخاری جیبی سوختی و بخاری جیبی برقی اشاره کرد. به طور مسلم نحوه کار بخاری جیبی سوختی با انواع بخاری جیبی برقی متفاوت است.

به طور کلی می‌توان این محصولات را بر اساس نوع سوخت و مدت زمان کارکرد دسته‌بندی کرد و در مدل‌ها و رنگ‌های متنوعی جای داد. همان‌طور که پیش از این نیز اشاره شد مهمترین برندهای تولید کننده بخاری‌های جیبی شرکت‌های زیپو، کووا، پیکاک و پرفکت هستند.

شرکت سازنده زیپو که یکی از بهترین این برندها است بخاری‌های خود را در دو مدل ۱۲ ساعته و ۶ ساعته طراحی و تولید کرده است. این مجموعه برای هر کدام از این دو نوع محصول مدل‌های مختلفی را در نظر گرفته و محصولات آن رنگ‌های متنوعی نیز دارند. برای نمونه مدل ۱۲ ساعته تولید شده توسط این برند از رنگ نقره‌ای برخوردار شده و شما می‌توانید آن را در جیب کاپشن و یا کیسه خواب خود جای دهید.

طرز کار بخاری جیبی برقی

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای خرید بخاری جیبی زیپو که با سوخت کار می‌کند و قیمت نسبتاً بالایی هم دارد، یک بخاری کوچک برقی خریداری نمایند. به ویژه آن‌هایی که از بوی نامطبوع بخاری جیبی سوختی رنج می‌برند. لازم به ذکر است که یک بخاری جیبی از نوع برقی می‌تواند با برق ۱۲ ولت کار کند.

در این محصولات از ولوم بالا و پایین نیز استفاده شده که می‌توانید از آن‌ها برای تنظیم کردن دما، کاهش و یا افزایش آن کمک بگیرید. این وسائل از یک مدار به وجود آمده‌اند که از طریق یک باتری تغذیه می‌گردد. این امکان نیز وجود دارد که در ساختار این محصولات از باتری‌های قابل شارژ مانند باتری‌های لیتیومی استفاده شده باشد.

اگر بخاری جیبی شما از این ویژگی برخوردار شده باشد، امکان شارژ دوباره آن را خواهید داشت. پس می‌توانید بعد از هر بار که شارژ باتری به اتمام رسید به صورت مجدد آن را به برق متصل ساخته و آن را شارژ کنید.

ایران لایتر؛ تضمین کننده اصالت انواع مختلف بخاری جیبی

تا اینجای مقاله به این پرسش پاسخ دادیم که بخاری جیبی چیست؟. پس از آن طرز کار بخاری جیبی و کاربرد آن را مرور و بررسی کردیم و به معرفی بهترین برندهای سازنده این محصولات در بازار پرداختیم.

فرقی نمی‌کند که شما بخاری جیبی مد نظر خود را از برند زیپو خریداری کنید و یا شرکت سازنده کووا، پیکاک و یا پرفکت را برای خرید این محصول انتخاب کنید. این موضوع به طور کامل به شما، سلیقه، نوع کاربرد و مصارف و میزان بودجه‌تان بستگی دارد.

با این حال یک نکته را نیز از ذهن خود دور نساخته و از آن غفلت نکنید و آن نکته هم توجه به اصالت کالای خریداری شده، سلامت و کیفیت آن است. برای دستیابی به این هدف باید به سراغ فروشندگان معتبر بروید و یا به فروشگاه‌های مورد اعتماد مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است محصول خریداری شده از اصالت، کیفیت و کارایی مورد نظر برخوردار نباشد و به جای محصول اصل و اورجینال کالای فیک و تقلبی به شما واگذار شود‌.

برای اینکه از خرید خود اطمینان خاطر کافی داشته باشید می‌توانید به فروشگاه ایران لایتر مراجعه نمایید. ایران لایتر؛ تضمین کننده اصالت انواع مختلف بخاری جیبی بوده و این محصولات را به همراه گارانتی معتبر در اختیارتان قرار می‌دهد. با خرید بخاری جیبی از این مجموعه خیالتان بابت اصالت محصول، سلامت فیزیکی، کیفیت و کارکرد آن راحت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *