اطلاعات زیپو, اطلاعات قبل از خرید

انواع فندک زیپو کاستوم ژاپن

آن دسته از فندک های زیپو که توسط هنرمندان و طراحان ژاپنی دیزاین می شوند را اصطلاحا فندک زیپو کاستوم ژاپن می گویند. بر روی بدنه این فندک زیپوها به صورت دستی و یا مکانیکی نقش هایی الهام گرفته از هنر شرق آسیا، اسطوره های یونانی و المان های غربی با جزئیاتی بسیار ظریف اجرا می شود.

این نقش ها بر روی بدنه اصلی فندک زیپو انجام می شود که نتیجه آن کاملا متفاوت از نمونه آمریکایی آن می باشد. به عنوان مثال فینیش مات بر روی بدنه فندک زیپوهای کاستوم ژاپن از نوع آمریکایی آن به راحتی متمایز می شود. اغلب این نقش ها بر روی دو نوع بدنه کلاسیک و آرمورکیس طراحی می شود.

تکنیک طراحی در کاستوم های ژاپن از تنوع بالایی برخوردار می باشد؛ از جمله آن ها می توان به تکنیک حکاکی عمیق با جزئیاتی بسیار ظریف بر روی تمامی ابعاد بدنه فندک زیپو اشاره کرد.

از تکنیک های طراحی دیگر کاستوم ژاپن می توان طرح برجسته و نصب انواع پلاک و سنگ، صدف کاری، حصیربافی و استفاده از شاخه و گیاه طبیعی بر روی بدنه را نام برد.

در برخی از مدل های کاستوم طرح مورد نظر تماما با کار دست و با استفاده از متریال طبیعی اجرا می شود از این رو مجموعه ای بسیار ارزشمند و گرانبها در بین فندک های زیپو به شمار می روند که تاثیر بسزایی بر روی قیمت آن ها خواهد گذاشت.

کاستوم ژاپن نیز مجموعه فندک های تولید محدود یا لیمیتد ادیشن را طراحی می کند که کاملا متفاوت از سری آمریکایی آن می باشد. بر روی بدنه فندک های لیمیتد کاستوم ژاپن حرف “No” با عدد مورد نظر حکاکی شده است. به عنوان مثال فندک زیپو مدل 11258، اسب پگاسوس، از مجموعه تولید محدود کاستوم ژاپن می باشد که عبارت “No . 2531” حکاکی شده است.

علاوه بر سری تولید محدود کاستوم های ژاپن سایر مدل های آن به دلیل تکنیک های طراحی دستی و مکانیکی جزو فندک های کلکسیونی و گرانبها محسوب می شوند.

فندک زیپوهای کاستوم ژاپن به دلیل طراحی منحصر به فرد و متفاوت خود از همان ابتدا تا به امروز مورد توجه کلکسیونرها بوده است؛ فروشگاه ایران لایتر با داشتن مجموعه ای بی نظیر از کاستوم های ژاپن در تلاش است تا بستری امن برای دسترسی آسان و خریدی لذت بخش برای مشتریان خود فراهم کند.

این محصولات در این فروشگاه با ضمانت اصالت و جعبه اصلی و شناسنامه مخصوص به خود ارائه می شوند.

برای اطلاعات بیشتر و انتخاب بهتر می توانید از خدمات مشاوره رایگان قبل و بعد از خرید تیم مجرب و متخصص ایران لایتر در این مورد بهرمند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *