نمایش 1–18 از 70 نتیجه

فندک گازی

فندک گازی

فندک های گازی به فندک هایی گفته می شود که سوخت مورد استفاده در آن ها گاز مایع می باشد. این فندک ها دارای مخزن فلزی و یا پلاستیکی هستند که مکانیسم کاملا متفاوتی با فندک های بنزینی دارند. فندک های گازی در سه مدل شعله ی معمولی، جت (تک شعله و دو شعله) طراحی و تولید می شوند.

تفاوت فندک گازی با فندک بنزینی در چیست؟

اصلی ترین تفاوت فندک های گازی با فندک های بنزینی میزان تفاوت دمای آن می باشد. از آن جایی که در فندک های گازی از سوخت مایع فشرده استفاده می شود هنگام روشن کردن دمای آن به 2500 درجه فارنهایت می رسد و به نسبت فندک های بنزینی شعله ای داغ و یکنواخت تری دارد.
همه ی فندک های بنزینی شعله ی معمولی و مقاومی دارند که در مقابل باد خاموش نمی شود و این مورد در فندک های زیپو محسوس تر است اما فندک های گازی هر دو نوع شعله معمولی و جت را دارند که شعله ی جت به دلیل تراکم از مقاومت بیشتری در مقابل باد برخوردار است.
فندک های بنزینی به دلیل داشتن سیستم فنی ساده معمولا نیاز به تعمیر ندارند و سال های طولانی و حتی چندین نسل می توان از آن ها استفاده کرد اما فندک های گازی به دلیل سیستم فنی پیچیده (مکانیزم اتصال و قطع گاز، تنظیم شعله و مخزن) بعد از چندین سال استفاده معمولا بالای 5 سال نیاز به سرویس دارند.
از دیگر تفاوت های فندک بنزینی و گازی می توان به تفاوت در نوع جرقه اشاره کرد. همه ی فندک های بنزینی به دلیل داشتن پنبه نیاز به جرقه دارند و دارای مکانیسم جرقه ای سنگی (چخماقی) هستند؛ اما در فندک های گازی مکانیسم جرقه شامل دو نوع پیزو الکتریک و سنگی (چخماقی) می شود.

فندک های گازی زیپو

کمپانی زیپو در سال 2019 اولین مغزی گازی (تک شعله جت و دو شعله) و در سال 2021 اولین مغزی گازی شعله معمولی را طراحی و به بازار عرضه کرد. از آن جایی که خط تولید مغزی و بدنه ی فندک های زیپو از یکدیگر جدا می باشد، شما می توانید به راحتی مغزی گازی زیپو را با مغزی بنزینی آن تعویض کنید. مغزی گازی شعله معمولی و دو شعله جت در دو رنگ طلایی و نقره ای طراحی و تولید شده اند.

سوخت فندک های گازی

همانطور که می دانید گاز مایع سوخت مورد استفاده در فندک های گازی می باشد و برای عملکرد بهتر فندک لازم است تا حتما از گاز خوب و مناسب فندک استفاده کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های گاز خوب «بدون بو» بودن آن است. از دیگر ویژگی های آن به بسته بندی فلزی آن می توان اشاره کرد؛ همچنین درصد بوتان روی بسته بندی آن ذکر شده باشد.

فندک های گازی در ایران لایتر

در فروشگاه ایران لایتر شما می توانید مجموعه ای از فندک های گازی را از بهترین برندهای تولید کننده ی فندک مانند پیرکاردین، پورشه دیزاین، لامبروگینی، رانسون و … را مشاهده کنید. همچنین با بهره مندی از خدمات مشاوره ی رایگان تیم ایران لایتر خریدی امن و مطمئن را تجربه کنید.