نمایش 1–18 از 838 نتیجه

سبک بدنه

انواع سبک بدنه

زیپو در عین حال که شکل و اصالت فندک های خود را حفظ کرده به صورت خلاقانه ای با بوجود آوردن انحنا در چهار گوشه ی ابعاد فندک باعث تغییر در سبک بدنه ی فندک های زیپو شده است.

به طور کلی فندک های زیپو دارای پنج نوع سبک بدنه ی مختلف هستند که شامل بدنه ی رپلیکا، آرمورکیس، کلاسیک، اسلیم و وینتیج می شود.

بدنه ی رپلیکا 1932 جزو اولین بدنه های تولید شده توسط این کمپانی است که ابعادی کشیده داشت و لولای درب آن خارج از بدنه  کار شده بود. بعد از گذشت سه سال گوشه های این مدل تغییر پیدا کرد و به رپلیکای 1935 شهرت یافت.

در خلال جنگ جهانی دوم رپلیکا 1941 طراحی و تولید شد که لولای آن داخل درب بدنه کار شده و گوشه های کاملا منحنی و گرد دارد.

بدنه ی کلاسیک زیپو جزو محبوب ترین بدنه های طراحی شده توسط این کمپانی است که در سال 1933 تولید شد. این نوع سبک بدنه ابعادی منحنی و کوچک تر به نسبت زیپوهای تولید شده در سال های اولیه ی تاسیس این کمپانی دارد. این نوع سبک بدنه اکثر فندک های زیپو را شامل می شود.

سبک بدنه ی وینتیج یکی از خاص ترین بدنه های تولید شده توسط کمپانی است که در سال 1937 طراحی و به بازار عرضه شد. این نوع سبک بدنه ابعادی کاملا مستطیل شکل دارد و لولای آن نیز داخل بدنه کار شده است.

در سال 1956 از سبک بدنه ی اسلیم توسط کمپانی زیپو رو نمایی شد. این سبک بدنه از ابعاد بسیار کوچک تری به نسب دیگر سبک های بدنه زیپو دارد و از ظرافت بیشتری برخوردار است به گونه ای در ابتدا گفته شد این مدل برای زنان طراحی و تولید شده است.

سبک بدنه ی آرمورکیس در سال 2005 طراحی و تولید شد. در این نوع سبک بدنه قطر ورقه ی آن 1.5 برابر بیشتر از سایر بدنه ها می باشد از این رو دارای وزن  سنگین تری می باشد.

در حال حاضر کمپانی زیپو به استثناء بدنه ی رپلیکا 1932، فندک های خود را در تمامی سبک های متفاوت بدنه که در بالا ذکر کردیم طراحی و تولید میکند.

کیفیت تمامی بدنه های تولید شده توسط این کمپانی یکسان است و تفاوت آن ها در جزئیات طراحی و ابعاد آن ها می باشد.