اطلاعات زیپو, اطلاعات قبل از خرید

انواع تکنیک های طراحی فندک زیپو

چیزی که در ابتدا فندک های زپپو را منحصر به فرد جلوه می دهد ضد باد بودن آن است به این معنا که شعله ی آن در مقابل باد از مقاومت بالایی برخوردار می باشد اما همانطور که می دانید کمپانی زیپو مجموعه ای از متنوع ترین فندک ها را دارد. این کمپانی با تنوع بی نظیر فندک های خود سعی کرده تا مجموعه ای خاص و بی نظیر برای مشتریان خود فراهم کند و تمامی سلیقه ها را در نظر بگیرد.

فندک های زیپو به لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی با هم ندارند اما نوع تکنیک طراحی، فینیش بدنه و سبک بدنه از جمله دلایلی هستند که باعث تفاوت میان فندک های زیپو می شوند.

به طور کلی فندک های زیپو دارای 6 نوع تکنیک طراحی متفاوت می باشند که ما در این مقاله قصد داریم به تفکیک هر کدام از آن ها را نام برده و شرح مختصری از آن ها نیز ارائه دهیم.

مدل های ساده (Base Models)

این دسته از فندک های زیپو شامل هیچ گونه تکنیک طراحی خاصی نمی شوند از این رو اصطلاحا به آن ها مدل های بیسیک و یا ساده می گویند. فندک زیپوهای ساده در سه مدل زیپوهای رنگی مات، رنگی براق، نقره ای و طلایی به همراه فینیش های متفاوت طراحی و تولید می شوند.

 

تکنیک طراحی 540 کالر (540 Color)

این تکنیک یکی از جدیدترین تکنیک های طراحی اجرا شده بر روی فندک های زیپو می باشد که اخیرا تکنیک 540 کالر فیوژن نیز مورد توجه این کمپانی قرار گرفته است.

در تکنیک 540 کالر طرح مورد نظر بر روی تمامی ابعاد فندک زیپو (حتی درب فندک) به صورت کاملا یک پارچه و یک دست ایجاد می شود. در این تکنیک طرح ایجاد شده فینیش مات دارد اما در 540 کالر فیوژن که از ترکیب چند تکنیک شکل گرفته است؛ طرح ایجاد شده دارای فینیش براق می باشد.

تکنیک 360 درجه (Degree 360)

در این تکنیک طرح مورد نظر به صورت 360 درجه بر روی تمامی ابعاد فندک زیپو (به جز درب) ایجاد می شود. این تکنیک شامل 3 مدل تکنیک 360 درجه فتو ایمیج، حکاکی لیزری 360 درجه و حکاکی عمیق 360 درجه می شود.

تکنیک 360 درجه فتو ایمیج (Photo Image 360°) 

در این تکنیک با استفاده از دستگاه های پیشرفته طرح مورد بر روی تمامی ابعاد بدنه ی فندک زیپو به صورت 360 درجه چاپ می شود.

حکاکی 360 درجه (Laser 360°)

در این تکنیک طرح مورد نظر با استفاده از دستگاه لیزر بر روی تمامی ابعاد بدنه ی فندک ایجاد می شود که به عبارت دیگر به صورت سطحی از بدنه ی فندک لایه برداری می شود.

حکاکی عمیق 360 درجه (360° MultiCut)

در این تکنیک طرح مورد نظر به صورت کاملا عمیق بر روی تمامی ابعاد فندک زیپو ایجاد می شود. در این نوع حکاکی اغلب از فندک زیپوهای آرمورکیس استفاده می شود.

چاپ رنگی (texture printing)

این تکنیک طراحی جزو قدیمی ترین تکنیک هایی بود که توسط کمپانی زیپو بر روی بدنه ی فندک های زیپو ایجاد شد. در این تکنیک طرح مورد نظر بر روی بدنه ی فندک زیپو به صورت رنگی و یا سیاه و سفید طراحی می شود.

پلاک (Emblem Design)

در این تکنیک پلاک فلزی و یا در مواردی مانند زیپوهای وودچاک، پلاک چوبی، بر روی بدنه فندک های زیپو نصب می شود. پلاک های نصب شده بر روی بدنه در مدل های مختلف دایره، مستطیل، مربع و یا خارج فرم نرمال با جزییاتی بسیار ظریف ساخته و پرداخته می شود.

حکاکی لیزری و حکاکی عمیق (Deep Carve, Laser Engraving)

در این نوع تکنیک فرایند لایه برداری از بدنه ی فندک ایجاد می شود که در تکنیک حکاکی لیزری این لایه برداری به صورت سطحی انجام می شود اما در حکاکی عمیق طرح مورد نظر در لایه های عمیق تری بر روی بدنه ی فندک زیپو ایجاد می شود. حکاکی های عمیق به دلیل ضخیم تر بودن قطر ورقه ی بدنه، اغلب بر روی فندک های آرمورکیس زیپو انجام می شود.

کدام تکنیک طراحی بهتر است؟

می توان گفت جواب درستی برای این سوال وجود ندارد چرا که انتخاب هر یک از آن ها به سلیقه فرد بستگی دارد اما از جهتی دیگر می توان آن را مورد بررسی قرار داد.

تکنیک های متفاوت ایجاد شده بر روی فندک های زیپو توسط دستگاه های تخصصی انجام می شود که با توجه به نوع هر تکنیک و میزان زمان صرف شده برای آن بر روی قیمت و ارزش فندک های زیپو تاثیر می گذارد. تکنیک های حکاکی عمیق و تکنیک 360 درجه بدلیل پیچیدگی بیشتر جزو ارزشمندترین فندک های این کمپانی محسوب می شود.

همانطور که گفته شد تکنیک چاپ رنگی جزو اولین تکنیک هایی بود که توسط این کمپانی به کار گرفته شد. این تکنیک در مقابل حکاکی لیزری و حکاکی عمیق از ماندگاری کمتری برخوردار است و در درازمدت و تماس زیاد دست (عرق دست) ممکن است که همه یا بخشی از آن پاک شود. اما تکنیک های جدیدتر مانند تکنیک 540 کالر و حکاکی لیزری، حکاکی 360 درجه به دلیل لایه برداری از بدنه ی فندک از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار می باشد.

شما می‌توانید برای خرید فندک زیپو اصل از طریق فروشگاه اینترنتی ما اقدام به خرید کنید همچنین ما این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که بتوانید به صورت حضوری نیز محصول را بررسی و سپس انتخاب کنید کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *