اطلاعات زیپو

علت تفاوت قیمت فندک های زیپو چیست؟

همانطور که می دانید اصلی ترین قسمت در فندک های زیپو مغزی فندک است. مغزی در همه ی فندک های زیپو کارکرد یکسانی دارد به طوری که می توانید مغزی هر فندک را با فندک دیگر و یا حتی با مغزی پیپ جایگزین کنید.

 

پس علت تفاوت قیمت در بین مدل های فندک زیپو چیست؟

عوامل متفاوتی در تعیین قیمت فندک‌ زیپو تاثیر گذار هستند که در این مقاله به چند عامل مهم اشاره می کنیم.

زیپوها تولید محدود (Limited Eddition)

کمپانی زیپو برای مناسبت های خاص، رویداد های مهم و چهره های مشهور و برجسته، فندک هایی را با طراحی ویژه و به صورت محدود تولید می‌کند. هر کدام از این فندک زیپوهای تولید محدود شماره ی خاص و منحصر به فرد خودشان را دارند و همین دلیل بر ارزش و قیمتشان افزوده است.

کاستوم ژاپن

کاستوم ژاپن شامل زیپوهایی دست ساز با طراحی خاص، ظریف و بسیار زیبا هستند که طراحی آن ها توسط شرکت های ژاپنی انجام می شود و دست ساز بودن آن ها قیمت و ارزششان را چند برابر کرده است. زیپوهای ژاپن فینیش منحصر به فرد خود را دارند و فینیش براق و مات آن ها متفاوت از سایر فندک های زیپو می باشد.

بر روی بدنه‌ی آرمورکیس و معمولی این فندک ها حکاکی های عمیق با جزئیات بسیار ظریف ایجاد می شود که زیبایی چشم گیری به آن بخشیده است.

طراح خاص

بعضی از فندک های زیپو شامل طرح هایی از طراحان مطرح و معروف دنیا می باشند که کمپانی زیپو بر روی فندک های خود استفاده کرده است.

فندک های سری آنی استاکس، اسپازوک و مازی از جمله ی این طراحی ها محسوب می شود. این طرح ها به صورت چاپ رنگی، حکاکی عمیق و لیزری و نصب پلاک بر روی بدنه ایجاد می شوند.

تفاوت در سری بدنه‌ی فندک های زیپو

فندک های زیپو در سبک و استایل های مختلفی از جمله کلاسیک، وینتیج، رپلیکا، اسلیم و آرمورکیس طراحی و تولید می شوند. هر کدام از این سبک ها به نوعی بر قیمت فندک های زیپو تاثیر دارند؛ فندک های سری کلاسیک معمولا قیمتی پایین تر به نسبت سایر سری ها دارند و فندک های آرمورکیس به دلیل ضخامت بدنه، 1.5 برابر بیشتر نسبت به بدنه ی کلاسیک، از بالاترین قیمت در بین سری ها برخوردار است.

تکنیک طراحی

به جز مدل های ساده با فینیش مات، براق، برس خورده و خش دار، این کمپانی از دیگر تکنیک های طراحی نیز استفاده می کند که از جمله ی این تکنیک ها می توان به حکاکی عمیق، حکاکی 360 درجه، 540 کالر، چاپ رنگی، مدل های شب تاب، نصب پلاک بر روی بدنه و استفاده از نگین سواروفسکی اشاره کرد.

موارد دیگری مثل سال تولید یا سری های تولید شده برای سالگردهای مختلف نیز، علاوه بر موارد ذکر شده بر روی قیمت فندک های زیپو تاثیر دارند. بنابراین همه ی فندک های زیپو از کیفیت ساخت یکسان و بالایی برخوردار هستند، سوخت مورد استفاده در آن ها بنزین مخصوص زیپو است و تفاوت در قیمتشان فقط به دلیل مواردی است که به آن ها اشاره کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *