اطلاعات زیپو

فندک زیپو دست مرگ

کمپانی زیپو، معروف ترین تولید کننده ی فندک های بنزینی و لوازم جانبی مربوط به آن است. این کمپانی یکی از مشهور ترین برندها در این صنعت می باشد. فندک های زیپو به دلیل کیفیت ساخت بسیار بالا  و طراحی متنوع خود از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارهستند؛ چرا که گارانتی مادام العمر فندک زیپو شعار اصلی این کمپانی می باشد.

هر فندک زیپو روایتگر داستانیست!

فندک های زیپو به دلیل استفاده آسان و خوش دست بودن در کمترین زمان ممکن جایگاه ویژه ی خود را در بین علاقمندان به دنیای فندک پیدا کرده اند.

اما چیزی که فندک زیپو را از سایر فندک های بنزینی و برندهای معروف متمایز می کند فلسفه ای هست که پشت هر فندک زیپو وجود دارد؛ به عبارت دیگر هر فندک زیپو داستانی را روایت می کند.
یکی از معروف ترین داستان ها، افسانه ی وسترنی دست مرگ است.

این داستان در مورد یکی از هفت تیر کش های قهار غرب وحشی است که حدود 150 سال پیش به صورت  ناجوان مردانه ای به قتل رسید.

بیل هیکاک؛ بیل وحشی

بیل هیکاک، ملقب به بیل وحشی، چهره‌ی معروف و یکی از قهرمانان ملی غرب وحشی در سال 1837 است. او به بازی پوکر علاقه داشت و یکی از حاذق ترین هفت تیرکش های آن زمان بود که افسانه های زیادی راجع به انسان هایی که بدست او به قتل رسیده اند وجود دارد.

نقل قول معروفی راجع به او وجود دارد که: « بیل هیکاک در غرب، آمریکای قرن نوزدهم، بیست سی نفر را با تیر زده بود و قسم می خورد که برای دفاع از خود ناچار شده ان ادم‌ها را بکشد. مردم میگفتند در درستی این حرف تردید ندارند اما چرا لازم است کسی این همه از خود دفاع کند؟»

داستان معروف دست مرگ در یکی از شب های تابستان رقم خورد. اوایل مرداد در سال 1876 بیل هیکاک در قمارخانه ای مشغول بازی پوکر بود؛ شبی که از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت. او در حین بازی پوکر، توسط  شخصی به نام جک مک کال، که از پشت سر به او شلیک می کند، به قتل می رسد. هنگام بازی پوکر بیل هیکاک، 2 آس و دو هشت سیاه در دست داشت که بعد از به قتل رسیدنش، آن چهار ورق تنها چیزی بود که از این هفت تیرکش قهار باقی مانده بود؛ از این رو دست او به دست مرگ شهرت یافت.

زیپو 49536؛ دست مرگ

کمپانی زیپو بسیار خلاقانه و با جزئیاتی بسیار ظریف این افسانه ی وسترنی را بر روی بدنه ی فندک زیپو مدل 49536 به تصویر کشیده است.

بدنه ی این فندک زیپو نقره ای خش دار است که بر روی این بدنه پلاک برجسته ای با تصویر دست نصب شده است که دو آس پیک و دو هشت را در دست دارد. این فندک در سال 2021 توسط کمپانی زیپو طراحی و تولید شده است. اگر که به دنیای وسترن و پوکر علاقمند هستید این فندک برای شماست؛ چرا که یاداور یکی از اسطوره های غرب وحشی «بیل هیکاک» است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *