اطلاعات زیپو

10 نکته‌ی مهم که باید در مورد فندک‌های زیپو بدانیم!

این کمپانی با طراحی و تولید متنوع محصولات اعم از طرح های متنوع هارلی دیویدسون، آنی استاکس، مدل های ساده و شب تاب، بندهای موسیقی، زیپوهای وودچاک و توجه به محیط زیست، کاستوم های دست ساز ژاپنی و سبک های متفاوت بدنه؛ جایگاه ویژه ی خود را در بین مشتریان پیدا کرده است.

فندک زیپو به دلیل مکانیسم ساده و قطعات قابل تعویض، از ماندگارترین و مقاوم ترین فندک ها محسوب می شوند از این رو توانسته است به یکی از محبوبترین برندهای تولید کننده‌ فندک در بین علاقه مندان تبدیل شود؛ چرا که فندک های زیپو تمام انتظاراتی که مشتریان از یک فندک دارند را به بهترین نحو برآورده می سازد.

قبل از خرید فندک زیپو به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر که شما نیز یکی از طرفداران این برند مشهور هستید و به دنیای فندک های زیپو علاقه دارید لازم است چند نکته ی مهم را در مورد آن ها بدانید.

لق بودن درب فندک

درب و بدنه به واسطه‌ی لولا بهم متصل شده‌اند؛ در نتیجه برای حرکت درب حداقل فاصله لازم است؛ که باعث جابه‌جایی جزئی درب و لق زدگی می شود.

در حالتی که درب باز است و در حالتی که مغزی را از داخل بنده‌ی فندک خارج کنیم لق می زند. به عبارت دیگر در فندک های زیپو درب و بدنه لزوما روی هم چفت نمی شوند.

 

خط و خش های مغزی

خط و خش روی همه ی مغزی های فندک زیپو وجود دارد؛ چرا که کمپانی زیپو در فرایند تولید، مغزی را آبکاری نمی کند. همچنین هنگام شارژ بنزین مغزی و بدنه با یکدیگر سایش دارند که باعث به وجود آمدن خط و خش هایی روی مغزی می شود.

حروف و اعداد حک شده در زیر فندک

در قسمت استامپ هر فندک زیپو مجموعه ای از اعداد و حروف حکاکی شده است که اطلاعاتی راجع به فندک به شما می دهد. حروف انگلیسی حک شده در زیر فندک، ماه تولید فندک را مشخص می کند. این حروف از “A” تا “L” بر روی فندک حک شده که در واقع روشس برای کدگذاری ماه ساخت زیپوهاست که A  ژانویه و L ماه دسامبر  را نشان می دهد.
در سمت راست فندک سال ساخت فندک زیپو حک شده است. همچنین میتوانید در مقاله تشخیص سن فندک زیپو، مطالعه کاملی در رابطه با این موضوع داشته باشید.

رنگ متفاوت در قسمت زیرین فندک

اولین فندک زیپوهای تولید شده توسط کمپانی زیپو استامپ طلایی و یا نقره ای داشتند؛ اما برخی از فندک های زیپو به دلیل فرایند تولید خاص خود رنگ متفاوتی در قسمت زیرین دارند. این فرایند در فندک های رنگی و مات بیشتر مشهود می باشد.

تاریخ تولید متفاوت مغزی و بدنه

اگر دقت کرده باشید تاریخ تولید حک شده بر روی مغزی با تاریخ استامپ زیپو متفاوت است. خط اختلاف به این دلیل است که خط تولید مغزی و بدنه از یکدیگر جداست و برحسب تصادف ممکن است که تاریخ تولید مغزی و بدنه با یکدیگر مطابقت داشته باشد.

تغییر رنگ سنگ چخماق

.هنگام روشن کردن فندک جرقه سنگ با چرخ چخماق باعث روشن شدن فندک می شود؛ از این رو سنگ چخماق زیپو یکی از اصلی ترین قسمت های فندک زیپو محسوب می شود
سنگ چخماق از فلزات آلیاژی ساخته شده است که در حین برش و پرداخت ناهمواری هایی روی سطح آن ایجاد شده و رنگ آن نیز تغییر می کند. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد سنگ چخماق زیپو است.

لک و زنگ زدگی داخل بدنه فندک زیپو

بر روی بدنه ی فندک های زیپو فینیش و تکنیک های متفاوتی اعمال می شود. در فرایند تولید و طراحی متفاوت فندک های زیپو ممکن است لکه هایی داخل بدنه ایجاد شود؛ چرا که داخل بدنه فندک های زیپو آبکاری نمی شود.

فرو رفتگی های بدنه

بر روی لبه ی فندک های زیپو در قسمت لولای درب فندک دو فرو رفتگی وجود دارد. وجود این فرو رفتگی بر روی بدنه حاصل نقطه فشاری است که در حین تولید ایجاد می شود.
این فرو رفتگی در بعضی فندک ها بیشتر و در بعضی کمتر می باشد.

فلز زیر سنگ چخماق

این فلز جنس متفاوتی نسبت به فلز مغزی دارد. این فلز دارای عرض 1 تا 2 میلیمتر است که از طریق جوشکاری متصل شده است.

شهرت اصلی فندک زیپو

شهرت این فندک ها در درجه‌ی اول به ادعای اصلی این کمپانی باز میگردد: «فندک زیپو خراب نمی‌شود! در صورت خراب شدن ما آن را رایگان تعمیر و یا تعویض می کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *