اطلاعات قبل از خرید

تاریخچه فندک کولیبری

نام کمپانی کالیبری (Colibri)  که در سال 1928 توسط جولیوس لوونتال (julius Lowenthal) تاسیس شد، مترادف با کیفیت و ظرافت در میان طیف وسیعی از محصولات است.

کمپانی کالیبری در راستای تولید اکسسوری های مردانه فعال است. در ابتدا فندک های مناسب برای  سیگار تولید می کرد، که با همین عنوان نیز به شهرت رسیدند.

سالهای اولیه (1928 – 1950)

بعد از جنگ جهانی اول، جولیوس لوونتال به همرا برادرش بنو کمپانی کالیبری را در آلمان راه اندازی کرد. اولین محصول آن ها کالیبری اورجینال بود که در سال 1928 تولید شد؛ فندک لوکسی که برخی از مشکلات ذاتی فندک های چخماقی را نداشت.

در سال 1930 جولیوس حق ثبت اختراع فندک خود را دریافت کرد و بعد از این که به لندن نقل مکان کرد، در آنجا colibri lighters ltd را تاسیس کرد.
در سال 1935 کالیبری فندک “Monopol” را معرفی کرد؛ اولین فندک کاملاً اتوماتیک.

در  جریان جنگ جهانی دوم، سال 1940، کمپانی کالیبری فندک جدید “stormgard” را برای سربازان تولید و عرضه کرد.

پس از جنگ، کالیبری به تلاش های نوآورانه خود ادامه داد که منجر به تولید فندک های اسپرت، فندک های چند منظوره و همچنین اکسسوری های سیگار شد.

رشد و نوآوری (1951 – 1980)

در سال 1952 جک، پسر جولیوس لوونتال، به کالیبری پیوست و تجارت خانوادگی شان را ادامه داد. همانطور که این شرکت در حال گسترش و توسعه تولیدات نوآورانه خود بود، سال 1958 در نتیجه ی اختراع قابلیت شارژ مجدد چند گازی و سیستم آتش زنه اتوماتیک هیدرولیکی، نام کالیبری بیشتر از پیش درخشید.

در سال 1961 فندک الکتریکی پیزو تولید و معرفی شد.

كاليبري با اختراع  فندك “Piezo Electric” و كامل كردن سيستم Piezo در سال  1967 فندک “Molectric 88 Silver” را تولید و روانه بازار کرد.كه هنوز هم يكي از قابل اعتمادترين و قابل استفاده ترين فندک هاست.

سال 1970 این کمپانی فندک های طلا ای را طراحی کرد که در طراحی آن ها از جواهرات استفاده شده بود.

در سال 1977 فندک “sensatron”  نیز از کمپانی کالیبری به بازار عرضه شد. در ساخت این فندک از باتری استفاده شد که در نتیجه آن برای احتراق به قطعات متحرک احتیاج نداشت و با کمترین لمس کار می کرد.

شاید جالب توجه باشد که بدانید اسلحه در فیلم جیمز باند “مردی با اسلحه طلایی” توسط کمپانی کالیبری از قطعات فندک molectric 88، دکمه سرآستین، جعبه سیگار و قلم در سال 1967 ساخته شده است.

حرکت به جلو (1981 – 2000)

با پیوستن دیوید پسر جک در سال 1980، کمپانی کالیبری زیر سلطه و تملک خانواده ی لوونتال باقی ماند. در این دهه این کمپانی خط تولید و مارک تجاری خود را گسترش داد و محصوصلاتی از قبیل ساعت های سوئیسی، دکمه های سر دست و قلم را نیز تولید کرد. البته که هرگز کمپانی کالیبری از تولید فندک های جدید و نوآورانه غافل نشد و همچنان به تولید طیف وسیعی از فندک ها و اکسسوری های جدید ادامه داد.

محصولات جدید تولید شده کالیبری در این دهه شامل فندک ضد باد سه شعله به نام “power flame plus”، فندک پیپ با شعله ی قابل تنظیم در سال 1985 و معرفی فندک ضد باد “Quantum” در سال 1987 بود.

 (2001 -2009)

برخی از نمونه های محصولات اخیراً معرفی شده شامل فنک دو شعله هرمی و فندک “Trifecta” سه شعله در سال 2001، و همچنین یک فندک با سیستم اشتعال در ارتفاع بسیار بالا به نام  “The Summit” در سال 2002 است.

کمپانی کالیبری در سال 2009 مالکیت خود را تغییر داد و در نتیجه این تغییر دفتر مرکزی خود را به شهر نیویورک منتقل کرد.

در حالی که تغییراتی در استراتژی های مالکیت و بازاریابی کمپانی کولیبری رخ  داده است، ایده ها و نوآوری های جدید و بی پایان آن متوقف نشده است.

(2011 تا کنون)

امروزه کالیبری محصولات خود را در سراسر جهان به بازار عرضه می کند و علاوه بر تولید  اکسسوری و فندک، Colibri یک خط ممتاز سوخت بوتان تولید کرده است که با تمام فندک های آنها سازگار است. فرایند تولید بوتان در تمیز ترین محیط هایی که قابل تصور است توسط پالایشگاه ها انجام می گیرد که با استاندارد های دقیق کولیبری تصفیه می شوند. و از طریق این فرایند منحصر به فرد سوخت های بوتان کالیبری به خلوص 99، 9994% دست یافته است.

برای تقریباً صد سال، نام Colibri نشانه ای از کیفیت و ظرافت برای افراد سیگاری در سراسر جهان بوده است.

در سال 2011 محصولات کولیبری شامل مدل های جدید فندک، دکمه های سر دست، قلم اکسسوری و لوازم سیگار و کالاهای کوچک چرمی میشد.

تحولات لوگوی کولیبری

لوگوی اصلی Colibri در سال 1928 از حروف چاپی ساده و پررنگ استفاده می کرد که بعداً شعله های آتش را به عنوان نقطه بر روی حرف  “I” در کلمه Colibri قرار داد.

در دهه های بعدی این لوگو شامل تصویری از یک شیر که نماد خانواده  “Lowenthal”، با تنفسی آتشین به همرا طرح ساده ی مرغ مگس خوار بود.

چرا که کالیبری به معنای تیره مرغ مگس خوار ست.

با تغییر مالکیت کمپانی کالیبری و در سال 2011 باری دیگر لوگوی این کمپانی دچار تحول شد و به طرح ساده مرغ مگس خوار تغییر یافت.

زیبایی و نوآوری‌های کولیبری در دستان شما

با عبور از دهلیزهای زمان، داستان فندک‌های کولیبری شما را به سفری می‌برد که هر قدم در آن، نویدبخش کشف زیبایی‌ها و نوآوری‌هایی است که تنها در این میراث تاریخی یافت می‌شود. اجازه دهید این سفر به پایانی خوش بینجامد؛ جایی که شما، با انتخابی دقیق و هوشمندانه، فصل جدیدی را در داستان زندگی خود با خرید فندک کولیبری آغاز می‌کنید.

انتخاب کنید و به این میراث بپیوندید، با خرید فندک کولیبری، یک قدم به تاریخ نزدیک‌تر شوید.

آیا می‌خواهید جزئی از این داستان باشید؟ هر فندک کولیبری، بیش از یک وسیله، روایت‌گر فصلی از تاریخ است. با هر انتخاب، شما نه تنها یک فندک بلکه یک داستان، یک اثر هنری، و یک قطعه از تاریخ را به زندگی خود دعوت می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *